Policie potvrdila, že v Klánovickém lese se odehrála dvojnásobná vražda! Zabito bylo NEMLUVNĚ!

Policie ČR

Autor: Markéta Dosedělová

16. prosince 2023 10:26 | Aktualizováno: 16. prosince 2023 19:20

Policie kvalifikovala zabití muže a dítěte v Klánovickém lese v Praze jako dvojnásobnou vraždu. Po podezřelém od pátečního odpoledne stále pátrá, zatím ale bezúspěšně. Agentura Aktu upřesnila, že mělo jít teprve o dvouměsíční nemluvně. Oba mrtví jsou Češi.

"Kriminalisté v průběhu včerejšího odpoledne kvalifikovali případ v Klánovickém lese jako dvojnásobnou vraždu. Těmto skutečnostem odpovídala i následně přijatá bezpečnostní opatření," uvedla policie na síti X.

Policisté dodali, že vzhledem ke skutečnosti, že jedním se zavražděných je dítě, nelze v tomto smyslu poskytovat podrobnější informace.

"V současné době probíhají standardní úkony trestního řízení, mj. ohledání místa činu, vyhodnocování zajištěných stop, kamerových záznamů a kontroly zájmových objektů s cílem odhalit a dopadnout podezřelou osobu," uvedla policie.

Policie přijala oznámení na tísňovou linku v pátek kolem 15. hodiny. Na místo vyrazili policisté i dvě posádky záchranářů a lékař. Obětem vraždy ale nedokázaly pomoci.

V okolí Klánovického lesa panuje strach a nejistota. Podle informací serveru EuroZprávy.cz okolí hlídají policisté a obchází i domy místních. 

Klánovický les nese temné renomé spojené s tragickým incidentem, kdy v roce 2014 Oldřich Konrád zastřelil muže, který se přiblížil k jeho skrýši obsahující ukradené předměty.

Muž, který se v lese pohyboval s detektorem kovu ve snaze najít poklady, nevědomky překvapil Konráda. Došlo k tragické střelbě, při níž byl muž postřelen třikrát, a to i do hlavy. Konrád následující den opět navštívil místo činu, tentokrát s kanystrem benzinu, a tělo oběti zapálil. 

Témata: Praha Vražda