Policie kvůli němu evakuovala školu v Litvínově! Muži hrozí tři roky za mřížemi

Policie ČR

Autor: Jan Hrabě

4. května 2024 9:26

Až tři roky vězení hrozí muži, který v pátek vyvolal policejní zásah na gymnáziu v Litvínově. Neoprávněně totiž vnikl do budovy, která musela být na několik hodin evakuována. Nikomu se naštěstí nic nestalo. 

Policisté nakonec opustili budovu gymnázia až v brzkých odpoledních hodinách. Při důkladné prohlídce prostor nenalezli nic, co by nasvědčovalo hrozbě nebo ohrožení zdraví. Celkem bylo evakuováno 310 osob. 

Osmatřicetiletému muži, který měl neoprávněně vstoupit do litvínovského gymnázia, bylo sděleno podezření ze spáchání přečinů neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a z krádeže vloupáním. Vzhledem k trestní minulosti mu hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.

Policie také v pátek uvedla, že se zabývá nepravdivou informací, která se objevila na sociálních sítích. "V komentáři sdíleného příspěvku je uvedeno, ze zadržená osoba je dvacetiletý Ukrajinec se zbraní. Pisatel také uvádí, ze se na gymnáziu již dvakrát střílelo. Tyto informace se nezakládají na pravdě," sdělili strážci zákona. 

Témata: krimi Policie ČR Školství Ústecký kraj