Podvod se stopami do Prahy. Slovenská seniorka přišla o více než 6 milionů

Policie SR, ilustrační fotografie.

Autor: Jan Hrabě

10. listopadu 2023 12:10

Slovenská policie řeší případ, v němž stopy vedou také do Prahy. Třiasedmdesátiletou seniorku z Bratislavy okradli podvodníci o 275 tisíc eur (6,7 milionu korun). Vyšetřovatelé zahájili trestní stíhání kvůli podvodu. 

Podvedená žena byla během 22 dní celkem stošedesátkrát telefonicky kontaktována. Hovory trvaly déle než 18 hodin. Při prvním kontaktu se představil muž, který se vydával za přítele její neteře, a naléhavě žádal o finanční pomoc.

"Oznámil jí, že je ve velké finanční a časové tísni, proto urychleně potřebuje půjčit co nejvíc peněz. Účel a ani výši sumy nespecifikoval," uvedla policejní mluvčí Jana Šimunková pro TASR. Poškozená vybrala ze svého účtu 24 tisíc eur, které u nemocnice na Kramároch odevzdala údajnému známému přítele její neteře. 

Po čase se podvodník ozval znovu s tím, že potřebuje další prostředky na investice do zlata. Seniorka souhlasila, postupovala podle pokynů a v blízkosti svého domu odložila igelitku se 129 tisíci eur v hotovosti. To se ještě jednou opakovalo s obnosem 103 tisíc eur.

Stopy v případu vedou i do České republiky. "Při jednom z odevzdání peněz seniorka vložila do igelitky i platební kartu s PIN kódem, ze kterého jí pachatelé vybrali dalších 19 900 eur z různých bankomatů v Praze," dodala mluvčí Šimunková. 

Témata: Policie SR podvod Slovensko