Chladné dny sice pomalu končí, tropické teploty ale v příštích dnech čekat nemůžeme. Ukazuje to z měsíční výhled počasí, který vydali experti z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Teploty budou růst pozvolna, pohybovat se budou na průměru obvyklém pro dané roční období. Období od 20. května do 16. června bude teplotně srovnatelný s dlouhodobým normálem.

„Z pohledu srážek pak kolísavý ráz počasí z posledních týdnů bude pokračovat i v nadcházejícím období. Nejvíce srážek očekáváme v nejbližším týdnu, kdy spadne nadprůměrné množství srážek," uvedl ČHMÚ. Srážek pak bude postupně ubývat.

V příštím týdnu se bude průměrná denní teplota pohybovat okolo 19 °C, v tom dalším o něco málo vzroste a nejčastěji se má pohybovat mezi 18 a 22 °C, klesat může ale i k 14 °C, v noci bude okolo 9 °C.

V týdnu od 3. do 10. června by se pak průměrná teplota měla pohybovat mezi 19 a 23 °C, noční pak kolem 8 až 11 °C.

Letní teploty se objeví až v týdnu od 10. do 16. června, kdy teploměry mohou ojediněle ukázat i tropickou třicítku. Nejčastěji se však rtuť teploměru přes den bude pohybovat mezi 21 a 25 °C, v noci mezi 9 a 13 °C.

16. 6. až 21. 6. - Zatažené počasí a bouřky budou pokračovat i ve třetím červnovém týdnu. Ke konci se ale vyčasí a teploty porostou k 25 stupňům.

22. 6. až 28. 6. - Závěr června bude proměnlivý. Oblačné počasí vystřídají občasné přeháňky či bouřky, teploty se ustálí kolem 25 stupňů.

Témata:

Počasí | ČHMÚ | Jaro | Déšť | stars24.cz

Vstoupit do diskuse