Česko od dnešního dne trápí silný vítr, který bude pokračovat i v následujících dnech. Teploty navíc klesnou místy opět až pod bod mrazu.Vyplývá to z aktuální předpovědi meteorologů.

Mírný západní až severozápadní vítr o rychlosti 2 až 6 m/s k ránu zesílil a změnil se na čerstvý severní vítr 4 až 9 m/s s nárazy kolem 15 m/s. Na horách dokonce dosáhne rychlosti až kolem 20 m/s (70 km/h).

Večer bude sice v Čechách slábnout, na Moravě ale od pondělí zesílí. A to na 4 až 8 m/s, místy s nárazy až na 15 m/s. Ve vyšších polohách navíc hrozí sněžení a nejnižší noční teploty klesnou až na 0 °C. Hrozí navíc přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty pak vystoupají jen na 9 až 13 °C.

V úterý se objeví déšť a nad 1000 m opět srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty klesnou na +3 až -1 °C, nejvyšší denní teploty také poklesnou, a to na 8 až 12 °C. Opět bude vát vítr o rychlosti 3 až 7 m/s, na Moravě a ve Slezsku dosáhne rychlosti 5 až 9 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Podobná situace bude panovat i ve středu, kdy bude zataženo až oblačno a objeví se déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty klesnou na 7 až 3 °C, nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem 10 až 14 °C. Mírný severní vítr dosáhne rychlosti 2 až 6 m/s, na Moravě a ve Slezsku ale opět udeří rychlostí 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Témata:

Počasí | vítr | stars24.cz

Vstoupit do diskuse