Léto se kvapem blíží a ačkoliv na to teploty venku zatím nevypadají, podle dlouhodobých předpovědí nás čekají parné měsíce plné tropických veder. Podívejte se s námi na první podrobnou předpověď počasí na letošní léto, kterou redakce serveru stars24.cz připravila na základě dat meteorologického serveru AccuWeather a evropských meteorologických stanic.

ČERVEN

1. 6. až 7. 6. - První červnový týden se ponese v duchu oblačného počasí. Teploty nepřekročí 25 stupňů, mohou se objevit slabší deště nebo přeháňky.

8. 6. až 14. 6. - Během druhého červnového týdne se začne počasí lámat. Zejména ke konci období se objeví silnější přeháňky a bouřky, které udeří zejména o víkendu.

15. 6. až 21. 6. - Zatažené počasí a bouřky budou pokračovat i ve třetím červnovém týdnu. Ke konci se ale vyčasí a teploty porostou k 25 stupňům.

22. 6. až 28. 6. - Závěr června bude proměnlivý. Oblačné počasí vystřídají občasné přeháňky či bouřky, teploty se ustálí kolem 25 stupňů.

ČERVENEC

29. 6. až 5. 7. - Na přelomu měsíce teploty vyrostou ke 30 stupňům. Počátek července se ale opět ponese ve znamení dešťů a bouřek, i přesto se mohou objevit tropické dny.

6. 7. až 12. 7. - Teploty by až na výjimky neměly stoupnout přes 30 stupňů, počasí totiž zkazí zvýšená oblačnost a větší výskyt bouřek.

13. 7. až 19. 7. - V polovině července teploty porostou. Vytrvalejší deště nebo přeháňky nehrozí, mohou se ale opět objevit bouřky.

20. 7. až 26. 7. - Předposlední červencový týden by měl být ten pravý letní. Podle meteorologů nehrozí žádné přeháňky či bouřky a vyjasní se. Očekávají se tropické teploty.

27. 7. až 2. 8. - Přelom července a srpna se ponese v duchu tropických teplot. Léto udeří naplno a výjimkou nemusí být ani teploty pod 40 stupňů.

SRPEN

3. 8. až 9. 8. - I první srpnový týden budou Česko sužovat vysoké teploty, které mohou vyrůst na 35 až 37 stupňů. Objevit se mohou i bouřky.

10. 8. až 16. 8. - V polovině srpna by teploty měly začít mírně klesat. Mohou se objevit tropické dny, průměrně by se ale teplota měla pohybovat kolem 30 stupňů.

17. 8. až 23. 8. - V závěru srpna se udrží letní teploty, může se ale objevit zvýšená oblačnost a místy i přeháňky. 

24. 8. až 31. 8. - Poslední srpnový týden budou vedra pokračovat, teploty by ale neměly překročit tropickou hranici. Objevit se může zvýšená oblačnost.

Témata:

Počasí | Léto | stars24.cz

Vstoupit do diskuse