Počasí jako na houpačce! Tak by se daly charakterizovat výkyvy, které v příštích dnech čekají Česko! Konec týdne bude sice slunný a teplotně velice příjemný, o víkendu se ale počasí pokazí, výrazně se ochladí a navíc bude pršet! Na výlety do přírody se tedy rozhodně nevydávejte.

Konec pracovního týdne bude v Česku téměř letní. Dnes meteorologové očekávají teploty kolem 23 až 27 °C. V pátek by mělo být ještě o něco tepleji. Bude skoro jasno až polojasno. Během dne od západu přibývání oblačnosti a odpoledne a večer v Čechách na většině území déšť nebo přeháňky, místy i bouřky. Na Moravě a ve Slezsku srážky jen ojediněle.

Nejnižší noční teploty se v pátek budou pohybovat v rozmezí 12 až 8 °C, na východě 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty pak budou 24 až 28 °C, na západě kolem 22 °C. Vát bude mírný jižní až jihozápadní vítr 3 až 7 m/s, na východě zpočátku místy s nárazy kolem 15 m/s, se bude měnit na západní až severozápadní. V bouřkách vítr přechodně zesílí.

O víkendu se nicméně počasí výrazně pokazí. Klesnou až o 13 stupňů, navíc bude na většině území pršet. Deštivé počasí a nižší teploty budou podle ČHMU přetrvávat i celý příští týden!

Předpověď na sobotu (00-24):
Převážně zataženo, na většině území občas déšť nebo přeháňky. Postupně srážky místy. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 11 až 15 °C, na východě až 17 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 3 až 7 m/s.

Předpověď na neděli (00-24):
Oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 11 až 15 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 3 až 7 m/s.

Předpověď na pondělí (00-24):
Oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky, zejména na severovýchodě území. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 12 až 16 °C. Mírný severozápadní až severní vítr´2 až 6 m/s.

Vyhlídka počasí od úterý do čtvrtka:
Oblačno až zataženo, přechodně i polojasno. Místy déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty 9 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 12 až 16 °C, postupně 15 až 19 °C.

Témata:

Počasí | Jaro | Déšť | stars24.cz

Vstoupit do diskuse