Českou republiku zasáhne v průběhu dne silný vítr, který místy dosáhne rychlosti vichřice. Varování před ním vydal Český hydrometeorologický ústav. Tento týden navíc Česko čekají vysoké teploty blížící se ke 30 stupňům.

Dnes bude polojasno až oblačno, ojediněle se objeví přeháňky. Ve východní polovině území postupně oblačno až zataženo s občasným deštěm nebo přeháňkami. Nejvyšší denní teploty stoupnou na 14 až 18 °C, v západní polovině Čech místy až na 20 °C.

Podle meteorologů bude vát silný jihovýchodní vítr o rychlosti 8 až 12 m/s, místy s nárazy kolem 20 m/s (70 km/h), na horách kolem 25 m/s (90 km/h). Na jihozápadě a severovýchodě bude vítr slabší a dosáhne rychlosti 4 až 8 m/s.

Ve středu bude polojasno, při ojediněle zvětšené oblačnosti se objeví přeháňky. Ve východní polovině území bude zpočátku oblačno až zataženo a místy se objeví déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty klesnou na 11 až 7 °C, Nejvyšší denní teploty stoupnou na 18 až 22 °C, v Čechách na 23 až 27 °C. 

Ve čtvrtek bude jasno až polojasno, při ojediněle zvětšené oblačnosti se mohou objevit přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty zůstanou na 11 až 7 °C, na východě stoupnou na 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty vyrostou na 24 až 28 °C. 

I v pátek bude převážně polojasno. Během dne se ale na většině území objeví déšť nebo přeháňky, místy i bouřky. Nejnižší noční teploty zůstanou na 11 až 7 °C, na východě na 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty se rovněž udrží na 24 až 28 °C.

V sobotu bude oblačno až zataženo a místy se objeví déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty zůstanou na 11 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty ale klesnou na 14 až 18 °C. 

Témata:

Počasí | vítr | stars24.cz

Vstoupit do diskuse