Noční vichřice napáchala v Česku ohromné škody, řádění počasí ale neskončilo, naopak. Česko si tento týden užije poryvy silného větru ještě několikrát, navíc se přižene sníh i náledí.

Už dnes se na většině území objeví sněhové přeháňky, v polohách pod 400 m i smíšené nebo dešťové. Ojediněle se přiženou i bouřky. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem 2 až 6 °C, na jihovýchodě kolem 8 °C.

I v úterý se ojediněle objeví sněhové přeháňky, přes den i smíšené, na horách četnější. Nejnižší noční teploty klesnou na +1 až -3 °C, ojediněle hrozí možnost tvorby náledí. Nejvyšší denní teploty stoupnou na 3 až 7 °C. 

Ve středu se opět přižene silný vítr. Bude zataženo až oblačno a místy se ukáže občasný déšť, v polohách nad 700 m srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat kolem 4 až 0 °C. Nejvyšší denní teploty vyrostou na 6 až 10 °C. Vítr dosáhne rychlosti 5 až 9 m/s místy s nárazy kolem 15 m/s, na severovýchodě až 20 m/s (70 km/h), na horách kolem 25 m/s (kolem 90 km/h).

Ve čtvrtek se na většině území objeví občasný déšť nebo přeháňky, zpočátku v polohách nad 500 m, postupně nad 800 m srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty klesnou na +3 až -1 °C, nejvyšší denní teploty na 4 až 8 °C, na jihovýchodě až 10 °C. 

V pátek se opět vrátí silné poryvy větru. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat kolem 4 až 0 °C. Nejvyšší denní teploty kolem 4 až 8 °C. Vítr dosáhne rychlosti 5 až 9 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s (až 70 km/h), na horách kolem 25 m/s (90 km/h).

Témata:

Počasí | Vichřice | vítr | sníh | stars24.cz

Vstoupit do diskuse