Po několika týdnech nesoucích se na vlně tropických teplot se Česku konečně ulevilo a rtuť teploměru spadna pod hranici 30 stupňů. Následujících několik týdnů se ale ponese v duchu nadprůměrně vysokých teplot.

Během tohoto týdne se rtuť teploměru vyšplhala až ke 30 stupňům. V závěru týdne nám dá léto zřejmě definitivní sbohem.

Podle meteorologických modelů totiž přijde už o víkendu strmý teplotní pád až o 10 stupňů. Žáky a studenty tak během prvního školního týdne čeká spíše mírnější počasí s teplotami kolem 20, maximálně 25 stupni.

Celý týden se ale ponese ve znamení zvýšení oblačnosti a hrozí lokálně i četné srážky. Mohou se objevit i bouřky nebo přívalové deště.

Stejně rychle, jako přijdou, ale srážky také odejdou. Hned druhý zářijový týden totiž bude co do srážkového úhrnu nejslabší. Teploty by se měly nadále pohybovat kolem 20 až 25 stupňů a postupně klesat.

Třetí zářijový týden bude teplotní pokles pokračovat a teploty se postupně dostanou na 20 stupňů. Mohou se opět objevit lokální srážky a zvýšená oblačnost.

V průběhu posledního týdne v září by podle dlouhodobých modelů mělo do Česka přijít sychravé podzimní počasí. Teploty by se měly pohybovat kolem 18 až 20 stupni a opět by se měla objevit zvýšená oblačnost se srážkami.

Témata:

Počasí | stars24.cz

Vstoupit do diskuse