Počasí se ochladí, denní maxima klesnou na 22 stupňů

Letní počasí, ilustrační foto

Autor: Libor Frýdl, stars24.cz

19. července 2023 6:00

Zatímco Evropu spalují rekordní vedra, v Česku očekávají meteorologové ochlazení. Denní maxima klesnou až na 22 stupňů, pak se ale začne postupně oteplovat. A už o víkendu by se mohly tropy vrátit.

Vyplývá to z předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu.

Předpověď na čtvrtek

Polojasno až oblačno, na severu a severovýchodě místy, jinde ojediněle přeháňky. Na východě ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 22 až 26 °C, na jihu Moravy až 29 °C. Slabý, přechodně mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na pátek

Oblačno, přechodně i polojasno. Během dne místy, na severozápadě jen ojediněle přeháňky. Zejména v jihovýchodní polovině území místy i bouřky. Postupně od severozápadu ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C, při uklidnění větru až 9 °C. Nejvyšší denní teploty 23 až 27 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s, v noci místy klidno. Vítr v bouřkách přechodně zesílí.

Předpověď na sobotu

Polojasno až oblačno, ráno a večer místy i jasno. Ojediněle, odpoledne a večer místy přeháňky. Ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C, na západě až 9 °C. Nejvyšší denní teploty 24 až 28 °C. Slabý proměnlivý, během dne přechodně mírný západní vítr 2 až 5 m/s.

Předpověď na neděli

Jasno až polojasno, při zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 28 až 32 °C. Slabý, během dne přechodně mírný jihozápadní vítr 2 až 5 m/s.

Témata: Počasí Léto