Bouřky se prohnaly Moravou a Slezskem, vlak narazil do spadlého stromu

Hasiči zasahovali kvůli bouřkám na jižní Moravě. (17.7.2023)

Autor: Jan Hrabě, stars24.cz

17. července 2023 14:28

Bouřky se během pondělního dopoledne a brzkého odpoledne prohnaly Moravou a Slezskem. Hasiči zasahovali u spadlých stromů, mezi Vsetínem a Jablůnkou do jednoho narazil osobní vlak. Místem se tak projíždí pouze po jedné koleji.

Meteorologové už před 11. hodinou upozornili, že na jižní Moravě vznikají velmi silné supercelární bouřky doprovázené zejména přívalovými srážkami s krátkodobými úhrny 30 až 50 milimetrů a kroupami o velikosti kolem dvou centimetrů, které budou postupovat na východ Olomouckého a do Zlínského kraje. Po poledni dorazily až do Moravskoslezského kraje.

Jihomoravští hasiči už před půl dvanáctou uvedli na twitteru, že v souvislosti s pondělními bouřkami evidují osm událostí. Ze zveřejněných fotek vyplývá, že šlo převážně o spadlé větve či stromy.

Strom spadl například v úseku mezi Vsetínem a Jablůnkou na vlakovou trať 280 z Hranic na Moravě do slovenské Žiliny. Najel do něj osobní vlak, informovaly České dráhy. Spoje kvůli mimořádnosti v provozu jezdí obousměrně jen po jedné z kolejí, zatímco probíhají úklidové práce.

Výstraha před silnými či velmi silnými bouřkami ještě zůstává v platnosti, vyprší až v 15 hodin. Týká se Olomouckého, Zlínského a Moravskoslezského kraje a také několika okresů na východě Jihomoravského kraje.

Témata: Počasí Bouřky ČHMÚ