Bouřlivé počasí na úvod prázdnin. Kde hrozí bouřky?

Počasí, ilustrační fotografie.

Autor: Jan Hrabě, stars24.cz

30. června 2023 6:00

Děti si dnes převezmou vysvědčení a začnou jim prázdniny, ale první z mnoha volných dnů přinese na některých místech bouřlivé počasí. Bouřky hrozí zejména v Čechách, upozornil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Nejvyšší denní teploty v pátek dosáhnou 29 stupňů.

Meteorologové ve čtvrtek uvedli, že dnes se vyskytnou slabší bouřky na severozápadě Čech. "Limitovat je bude množství oblačnosti. Kdo se chystáte zítra do Krušných hor a okolí, pozor. Lokální přívalové srážky se mohou objevit," varovali na twitteru.

Předpověď na pátek (00-24):Zpočátku jasno až polojasno, od západu přibývání oblačnosti a ojediněle přeháňky nebo déšť. Odpoledne a večer od západu místy přeháňky a bouřky, zejména v Čechách. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C, na východě až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 25 až 29 °C, na západě kolem 23 °C, v 1000 m na horách kolem 19 °C. Slabý proměnlivý, postupně mírný jihozápadní až jižní vítr 2 až 6 m/s se bude později měnit na západní až severozápadní a v bouřkách přechodně zesílí.

Témata: Bouřky Počasí ČHMÚ