Bouřky budou velmi silné, varovali meteorologové. Víme, kde hrozí

Bouřky, ilustrační fotografie.

Autor: Jan Hrabě, stars24.cz

21. června 2023 13:05

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) aktualizoval výstrahu před extrémním počasím během dnešního dne. Velmi silné bouřky hrozí na jihu a východě republiky od středeční 13. hodiny až do čtvrtečních brzkých ranních hodin.

Výstraha platí pro Jihočeský, Jihomoravský, Olomoucký, Zlínský a Moravskoslezský kraj, Vysočinu a také okresy Domažlice, Horažďovice, Klatovy, Nepomuk a Sušice v Plzeňském a Česká Třebová, Hlinsko, Králíky, Lanškroun, Litomyšl, Moravská Třebová, Polička a Svitavy v Pardubickém kraji.

Aktualizace výstrahy na silné bouřky a vysoké teploty. Sledujte vývoj situace na našich sociálních sítích.👉Aktuální znění výstrahy najdete vždy na výstražném webu ČHMÚ

— Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) (@CHMUCHMI)

Meteorologové očekávají ojedinělý výskyt velmi silných bouřek s nárazy větru o rychlosti kolem 90 kilometrů za hodinu, kroupami o velikosti nad dva centimetry a přívalovým deštěm. Silný vítr může lámat větve či vyvracet stromy.

Pro značnou část Čech a jižní Moravu zároveň platí výstraha před vysokými teplotami nad 31 stupňů v nadmořských výškách do 600 metrů. Meteorologové upozorňují, že hrozí nebezpečí přehřátí a dehydratace.

Témata: Počasí Bouřky ČHMÚ