Léto je v plném proudu a podle meteorologů zatím nepřijdou žádné extrémy v počasí. Celé období od 10. července do 5. srpna 2018 bude teplotně průměrné. Uvedl to dnes Český hydrometeorologický ústav v dlouhodobém výhledu počasí.

První týden bude teplotně průměrný. Minimální noční teploty vzduchu se budou pohybovat kolem 13 °C a maximální denní teploty kolem 24 °C. Druhý týden období vychází jako nejteplejší. Poslední dva týdny období by měly být teplotně průměrné až slabě podprůměrné s nočními teplotami kolem 12 °C a denními kolem 23 °C.

Srážkově se očekává celé období průměrné až slabě nadprůměrné. Nejvíce srážek by mělo spadnout ve třetím týdnu období s průměrným týdenním úhrnem v rámci ČR kolem 25 mm. Pravděpodobně nejméně srážek spadne ve druhém týdnu, kolem 15 mm.

Ve čtvrtek se v Česku objevily tropické teploty, například v Průhonicích a Husinci-Řeži ve středních Čechách bylo naměřeno 34,3 stupně Celsia. I tyto teploty však zaostaly o několik stupňů za rekordy pro daný den z předchozích let. A v dalších dnech již meteorologové neočekávají, že se rtuť podívá nad třicítku. 

Předpověď na příští týden

Pondělí (00-24):
Zpočátku skoro jasno až polojasno, během dne oblačno, místy přeháňky. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 23 až 27 °C. Mírný severozápadní až severní vítr 2 až 6 m/s bude večer slábnout.

Úterý (00-24):
Většinou oblačno, místy občasný déšť nebo přeháňky a ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 24 °C, na jihovýchodě a východě Moravy až 26 °C. Slabý, postupně mírný severozápadní vítr 2 až 6 m/s.

Středa (00-24):
Oblačno až zataženo, místy, postupně na většině území občasný déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty 13 až 9 °C. Nejvyšší denní teploty 18 až 22 °C, na jihovýchodě Moravy až 24 °C. Mírný severozápadní až západní vítr 2 až 5 m/s.

Čtvrtek (00-24):
Polojasno až oblačno, na severu a severovýchodě až zataženo a místy přeháňky. Jinde přeháňky jen ojediněle. Nejnižší noční teploty 13 až 9 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 24 °C. Mírný severozápadní vítr 2 až 6 m/s.

Vyhlídka počasí od pátku do neděle:
Skoro jasno až polojasno, během dne až oblačno a ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 16 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 24 až 29 °C.

Témata:

Počasí | Léto | stars24.cz

Vstoupit do diskuse