Silný vítr přinese do Česka výrazně chladnější počasí, než jaké panovalo ve čtvrtek a v pátek. Denní maxima se mohou o víkendu na některých místech pohybovat jen lehce nad nulou, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Až do dnešních 13, respektive 19 hodin navíc platí po celém území výstraha před silným či velmi silným větrem, jehož rychlost může v nárazech dosahovat až 90 km/h. Na horách může být ještě o 20 km/h vyšší.

Předpověď na sobotu (00-24):
Zataženo až oblačno, na většině území občas déšť nebo déšť se sněhem, nad 600 m, postupně od západu i v nižších polohách sněžení, na severu i trvalejší. Odpoledne od západu ubývání srážek a později i oblačnosti. Nejnižší noční teploty v Čechách +1 až -3 °C, na Moravě a ve Slezsku +3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až 4 °C, na jihovýchodě až 6 °C, v 1000 m na horách kolem -4 °C. Čerstvý západní až severozápadní vítr 7 až 12 m/s s nárazy 15 až 25 m/s (90 km/h), na horách kolem 30 m/s (110 km/h), bude odpoledne a večer od západu slábnout.

Komentář meteorologa: Během noci a k ránu se bude v Čechách ojediněle tvořit náledí. Od středních poloh se později začnou místy tvořit sněhové jazyky, na horách i závěje.

Předpověď na neděli (00-24):
Oblačno až polojasno, zejména na horách na severu ojediněle sněhové přeháňky. Během dne od západu přibývání oblačnosti a místy déšť nebo déšť se sněhem, nad 400 m sněžení, v jihozápadní polovině území přecházející ve všech polohách v déšť. Nejnižší noční teploty -1 až -5 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C, na jižní Moravě až 8 °C. Mírný západní až jihozápadní vítr 2 až 6 m/s.

Témata:

Počasí | ČHMÚ | stars24.cz