V části Česka bude na Silvestra panovat větrné počasí s nárazy o rychlosti přes 65 kilometrů za hodinu, před kterým varuje aktuální výstraha. Jinak se ale dnes i zítra počítá s nadprůměrným teplem, teploty podle předpovědi překročí i 15 stupňů.

Výstraha před jihozápadním větrem s nárazy nad 65 kilometrů za hodinu platí až do půlnoci ze soboty na neděli platí pro okresy Jeseník v Olomouckém a Krnov v Moravskoslezském kraji.

Předpověď na sobotu (00-24):
Zataženo až oblačno, místy, zejména na horách, občasný déšť nebo mrholení. Během dne od západu ustávání srážek a večer i ubývání oblačnosti. Na Moravě místy mlhy. Nejvyšší denní teploty 12 až 16 °C, na Moravě 7 až 11 °C, v 1000 m na horách kolem 8 °C. Čerstvý jihozápadní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, zejména na hřebenech hor kolem 20 m/s (70 km/h), na Moravě místy slabý jižní do 4 m/s. Večer vítr zeslábne.

Předpověď na neděli (00-24):
Většinou polojasno. Zejména na Moravě místy mlhy nebo nízká oblačnost a ojediněle mrholení. Nejnižší noční teploty 11 až 6 °C, při mlze nebo nízké oblačnosti kolem 3 °C. Nejvyšší denní teploty 12 až 16 °C, při mlze nebo nízké oblačnosti kolem 7 °C. Mírný jižní až jihozápadní vítr 2 až 6 m/s, na Moravě vítr slabý do 4 m/s.

Témata:

Počasí | Jaro | stars24.cz