Vánoce na blátě? Předpověď počasí na prosinec slibuje oteplení

Zima, ilustrační fotografie

Autor: Libor Frýdl, stars24.cz

29. listopadu 2022 6:00

Počasí v Česku bude mít v tomto týdnu převážně inverzní charakter. Denní teploty se budou většinou držet nad nulou, v noci je ale třeba počítat s mrazem. Podle měsíčního výhledu by se v dalších dvou týdnech mělo mírně ochladit. Těsně před Vánoci teploty naopak lehce stoupnou.

Sluníčka si lidé v Česku tento týden příliš neužijí. Na každý den předpovídá ČHMÚ mlhy a mrholení, místy i mrznoucí, a případně také slabé sněžení. Alespoň polojasná obloha bude jen ojediněle a na přechodnou dobu.

Průměrné minimální noční teploty se v tomto týdnu budou pohybovat kolem minus jednoho stupně Celsia. Maximální denní teploty budou kolem plus tří stupňů, ve druhé polovině týdne kolem plus jednoho stupně Celsia.

V navazujících dvou týdnech se lehce ochladí. Minima klesnou k minus třem stupňům Celsia, nejvyšší teploty se budou držet zřejmě jen těsně nad bodem mrazu. V týdnu před Vánoci se mírně oteplí, vyplývá z předpovědi pro období ode dneška do 25. prosince.

Celkově budou následující čtyři týdny teplotně i srážkově průměrné až slabě podprůměrné, uvádí ČHMÚ. Srážky budou mít podle meteorologů převážně podobu mrholení, ojediněle i mrznoucího, nebo slabého sněžení.

Témata: Počasí sníh