Počasí: První sníh může napadnout v Česku už tento týden

Zima, ilustrační fotografie

Autor: Libor Frýdl, stars24.cz

16. listopadu 2022 6:00

Koncem týdne se může objevit i sníh, padat však bude zřejmě jen na horách. Podle dlouhodobého výhledu ČHMÚ budou nadcházející čtyři týdny teplotně spíše průměrné, pouze v týdnu od 5. do 11. prosince by měly být teploty vyšší, než je běžné pro tuto roční dobu.

Mrznout může zatím jen v noci. Teploty ale v nejbližších dnech klesnou přes noc maximálně na minus jeden stupeň. Až o víkendu by se mohlo více ochladit, a to v noci až na minus tři stupně.

Po celý týden bude většinou oblačno až zataženo. V nejbližších dnech se znovu objeví mlhy a mrholení, od čtvrtka může pršet. Na horách by mohlo od čtvrtka začít i sněžit, zprvu hlavně v polohách nad 1000 metrů nadmořské výšky.

Jako celek by nadcházející čtyři týdny měly být teplotně průměrné. Dlouhodobá průměrná teplota mezi 14. listopadem a 11. prosincem je přitom v Česku 2,3 stupně Celsia. "V posledním předpovědním týdnu od 5. do 11. prosince se očekávají i nadprůměrné teploty," uvedli meteorologové.

ČHMÚ nečeká výraznější výkyvy mezi jednotlivými týdny. Týdenní úhrn srážek se bude obvykle pohybovat od pěti do deseti milimetrů. O něco více srážek lze očekávat také v týdnu od 5. do 11. prosince. "Vzhledem k tomu, že jsou v tomto týdnu zároveň očekávané i nadprůměrné teploty, lze předpokládat, že srážky budou i na horách většinou dešťové," dodali meteorologové.

Témata: Počasí sníh