Na babí léto to ani v příštím týdnu nevypadá, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Teploty se v jeho průběhu budou jen pozvolna blížit dvacítce.

Konkrétně by v druhé polovině příštího pracovního týdne měly dosáhnout 17 °C. Bezprostředně po víkendu přitom budou o dva stupně nižší. Meteorologové také upozorňují, že v nejvyšších polohách mohou padat smíšené srážky. 

Předpověď na pondělí (00-24):
Oblačno až zataženo, místy přechodně i polojasno. Místy občasný déšť nebo přeháňky, nad 1300 m i srážky smíšené. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C. Nejvyšší denní teploty 11 až 15 °C. Čerstvý západní až severozápadní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, bude k večeru částečně slábnout.

Předpověď na úterý (00-24):
Převážně oblačno, na většině území přeháňky, nad 1300 m i srážky smíšené. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 11 až 15 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s.

Vyhlídka počasí od středy do pátku:
Oblačno a místy přeháňky. Postupně polojasno až skoro jasno a přeháňky ojediněle. Ráno místy mlhy nebo nízká oblačnost. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C, postupně 5 až 1 °C. Nejvyšší denní teploty 12 až 17 °C.

Témata:

Počasí | ČHMÚ | stars24.cz