Po uplynulém tropickém týdnu se Česko probouzí do o poznání chladnějšího víkendu. Příští týden se mírně oteplí, tropů se ale jen tak nedočkáme. Zatímco během noci teploty klesnou až na 10 °C, ve dne se budou pohybovat pod třicetistupňovou hranicí. Tu překonají až s příchodem víkendu.

Vyplývá to z předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu.

Předpověď na pondělí:
Polojasno až oblačno, ve východní polovině území převážně zataženo s občasným deštěm, ojediněle ještě trvalejším. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C, v západní polovině Čech kolem 11 °C. Nejvyšší denní teploty 17 až 21 °C, při zmenšené oblačnosti 21 až 25 °C. V Čechách slabý severní vítr 1 až 4 m/s, na Moravě a ve Slezsku mírný 2 až 6 m/s.

Předpověď na úterý:
Polojasno, při zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky. Na východě zpočátku až zataženo a místy déšť. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C, v západní polovině Čech kolem 11 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C, při zmenšené oblačnosti 23 až 27 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s.

Předpověď na středu:
Skoro jasno až polojasno, přes den až oblačno a místy, zejména na Moravě a ve Slezsku, přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C, na Moravě a ve Slezsku kolem 15 °C. Nejvyšší denní teploty 24 až 28 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s.

Vyhlídka počasí od čtvrtka do soboty:
Skoro jasno až polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 17 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 26 až 31 °C.

Témata:

Počasí | Léto | stars24.cz