Česko zažije o právě začínajícím víkendu extrémně teplé počasí s tropickými teplotami. Nejen před nimi varují ve výstrahách meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), upozorňují také na nebezpečí požárů.

Výstraha před vysokými (nad 31 °C) a velmi vysokými teplotami (nad 34 °C) budou platit o víkendu v Čechách a části Jihomoravského kraje. Meteorologové zároveň varují po celém území republiky před požáry, přičemž v Praze, Středočeském, Plzeňském, Karlovarském, Ústeckém a části Libereckého kraje bude vysoké.

Předpověď na sobotu (00-24):
Jasno až polojasno, v noci zejména na severu přechodně až oblačno.
Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C, na východě až 9 °C. Nejvyšší denní teploty 26 až 30 °C, v severozápadní polovině Čech místy kolem 33 °C, v 1000 m na horách kolem 25 °C, v Jeseníkách a v Beskydech kolem 21 °C. Slabý, přes den mírný jihozápadní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na neděli (00-24):
Jasno až polojasno, večer na severozápadě přibývání oblačnosti a ojediněle možnost bouřky, i silné. Nejnižší noční teploty 18 až 14 °C. Nejvyšší denní teploty ve východních Čechách, na Moravě a ve Slezsku 28 až 32 °C, jinde 33 až 37 °C. Mírný jižní, postupně v Čechách jihozápadní vítr 2 až 6 m/s, ve východních Čechách, na Moravě a ve Slezsku přechodně vítr čerstvý 5 až 9 m/s s nárazy kolem 15 m/s. Vítr v bouřkách zesílí.

Témata:

Počasí | ČHMÚ | Léto | stars24.cz