Letní teploty z minulého týdne se v tom nadcházejícím opakovat nebudou. Ochladí se a v některých dnech hrozí na většině území přeháňky nebo déšť.

Vyplývá to z předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu.

Předpověď na pondělí:
Jasno až polojasno, na jihozápadě přechodně až oblačno. Přes den polojasno až oblačno, zpočátku v severovýchodní polovině jasno. Večer na západě a jihozápadě až zataženo a místy přeháňky, ojediněle i bouřky. Nejvyšší denní teploty 22 až 26 °C, na severovýchodě 19 až 22 °C, v 1000 m na horách kolem 15 °C, na Šumavě až 20 °C. Slabý proměnlivý, během dne mírný jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na úterý:
Zataženo až oblačno, na většině území přeháňky nebo déšť, místy bouřky. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 24 °C, na západě 17 až 21 °C. V Čechách mírný západní až severozápadní 2 až 6 m/s. Na Moravě a ve Slezsku vítr jížní až jihovýchodní. Vítr bude večer slábnout.

Předpověď na středu:
Zataženo až oblačno, na většině území déšť nebo přeháňky. Večer ubývání srážek i oblačnosti. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 16 až 20 °C, na jihovýchodě a severozápadě až 23 °C. Slabý, během dne mírný západní až jihozápadní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na čtvrtek:
Polojasno až oblačno. Večer ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C. Mírný, během dne čerstvý západní až severozápadní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Předpověď na pátek:
Zpočátku jasno až polojasno, postupně oblačno až zataženo a místy déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 17 až 21 °C. Mírný severozápadní vítr 3 až 7 m/s.

Vyhlídka počasí na víkend:
Většinou oblačno a místy přeháňky nebo déšť. Nejnižší noční teploty 8 až 3 °C. Nejvyšší denní teploty 14 až 19 °C. 

Témata:

Počasí | Déšť | stars24.cz

Vstoupit do diskuse