V pátek večer a v noci na sobotu se Českem přehnaly bouřky. Dnes podle meteorologů ustanou a počasí se začne zlepšovat. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Podle předpovědi budou v sobotu ještě na některých místech hrozit bouřky, postupně ale bude oblačnosti ubývat, takže v neděli už může být i skoro jasno.

Denní maxima dosáhnout po oba víkendové dny 23 °C, na jihu Moravy ukáže teploměr ještě o dva stupně více. V noci na neděli se budou teploty pohybovat kolem 10 stupňů. 

Předpověď na sobotu (00-24):
Oblačno až zataženo, místy déšť, přeháňky nebo bouřky, zpočátku ojediněle i velmi silné. Postupně od severozápadu ustávání srážek a ubývání oblačnosti na oblačno až polojasno. Přes den na severu a severovýchodě ojediněle přeháňky. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C, na jihu Moravy až 25 °C, v 1000 m na horách kolem 15 °C. Čerstvý západní až severozápadní vítr 5 až 9 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s (až 70 km/h), zpočátku v bouřkách ojediněle až 25 m/s (90 km/h). Večer bude vítr slábnout.

Předpověď na neděli (00-24):
Polojasno až skoro jasno, přes den až oblačno a na severovýchodě ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C. Slabý, přes den mírný severozápadní až severní vítr 2 až 6 m/s.

Témata:

Počasí | ČHMÚ | stars24.cz