Zimní počasí se vrací. Během víkendu se ochladí a v noci teploty klesnou až pod nulu. Hrozí navíc sněžení i náledí a místy i silný vítr.

Vyplývá to z předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu.

Předpověď na pátek:
Od severozápadu proměnlivá oblačnost a ojediněle, na severu postupně místy přeháňky, nad 600 m sněhové. Odpoledne od jihozápadu přibývání oblačnosti a postupně déšť, v severozápadní polovině nad 600 m i déšť se sněhem nebo sněžení. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C. Nejvyšší denní teploty v Čechách 7 až 11 °C, na Moravě a ve Slezsku 10 až 14 °C, v 1000 m na horách kolem 0 °C, na Šumavě kolem 4 °C. Čerstvý západní vítr 6 až 11 m/s s nárazy kolem 20 m/s (70 km/h), na horách kolem 25 m/s (90 km/h), bude ráno a dopoledne postupně slábnout a měnit se na jihozápadní. Večer vítr na jihu území znovu zesílí.

Předpověď na sobotu:
Zpočátku zataženo až oblačno, na většině území déšť, od severozápadu nad 400 m déšť se sněhem nebo sněžení. Během dne přechod k proměnlivé oblačnosti a místy přeháňky, nad 600 m smíšené nebo sněhové. Večer ubývání srážek a oblačnosti. Nejnižší noční teploty 4 až 0 °C, na jihovýchodě kolem 6 °C. Nejvyšší denní teploty 6 až 10 °C, na jihovýchodě až 12 °C. Čerstvý severozápadní až západní, zpočátku místy jihozápadní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, bude večer částečně slábnout.

Předpověď na neděli:
Proměnlivá oblačnost, ojediněle, během dne přechodně místy přeháňky, nad 600 m, ráno i níže sněhové. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C, ojediněle tvorba náledí. Nejvyšší denní teploty 6 až 10 °C. Mírný severozápadní až západní vítr 3 až 7 m/s.

Témata:

Počasí | náledí | stars24.cz