V průběhu tohoto týdne se do Česka může vrátit sněžení. V noci pak hrozí silné mrazy a teploty mohou padat až k - 11 stupňům.

Vyplývá to z předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu.

Předpověď na pondělí:
Jasno až polojasno, zejména na severovýchodě přechodně zvětšená oblačnost a ojediněle slabé sněhové přeháňky. Ráno v Čechách ojediněle mrznoucí mlhy nebo nízká oblačnost. Nejvyšší denní teploty 0 až 4 °C, v Čechách místy až 6 °C, v 1000 m na horách kolem -5 °C. Slabý, přes den mírný severovýchodní až východní vítr 2 až 6 m/s. Na Moravě a ve Slezsku vítr čerstvý 4 až 9 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s. Večer bude vítr slábnout.

Předpověď na úterý:
Jasno nebo skoro jasno, na východě přechodně polojasno až oblačno. Nejnižší noční teploty -4 až -8 °C, v údolích až -11 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C. Slabý proměnlivý nebo východní, na východě mírný severovýchodní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na středu:
Jasno až polojasno, od severozápadu místy přechodně oblačno až zataženo. Nejnižší noční teploty -3 až -7 °C, při déletrvajícím vyjasnění až -11 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C. Slabý proměnlivý nebo severozápadní vítr do 4 m/s.

Předpověď na čtvrtek:
Jasno až polojasno, na severu a severovýchodě přechodně oblačno až zataženo a ojediněle slabé sněžení, během dne pod 400 m i déšť se sněhem. Nejnižší noční teploty -2 až -6 °C, při déletrvajícím vyjasnění až -9 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C. Slabý, během dne většinou mírný severní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na pátek:
Jasno až polojasno, na severovýchodě a východě převážně oblačno a ojediněle slabé sněžení, během dne pod 300 m i déšť se sněhem. Nejnižší noční teploty -2 až -6 °C, při déletrvajícím vyjasnění až -9 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C. Slabý proměnlivý nebo severní vítr 1 až 4 m/s.

Vyhlídka počasí na víkend:
Polojasno až jasno, postupně převážně oblačno a ojediněle slabé sněžení, v nižších polohách i déšť se sněhem nebo déšť. Nejnižší noční teploty -1 až -6 °C, zpočátku ojediněle až -9 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 7 °C.

Témata:

Počasí | sníh | stars24.cz

Vstoupit do diskuse