Počasí: Meteorologové hlásí návrat silného větru!

Následky vichřice, ilustrační fotografie.

Autor: Jan Hrabě, stars24.cz, ČTK

23. února 2022 6:00

Do centrální části země se ve středu ráno vrátí silný vítr, který může v nárazech dosáhnout rychlosti 55 až 70 kilometrů za hodinu. Vítr může lámat stromy a větve, způsobit menší škody na budovách, odnášet předměty nebo zkomplikovat dopravu, uvedli meteorologové.

Aktuální výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) s nízkým stupněm nebezpečí se týká některých regionů na Vysočině, v Jihomoravském, Pardubickém a Olomouckém kraji. Platí od středečních 04:00 do 16:00.

Lidé v těchto oblastech by měli zajistit okna, dveře či skleníky, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty. Při pohybu venku a pří řízení vozidel mají být opatrní. Návštěvníci hor by měli omezit túry a nevydávat se zejména do hřebenových partií.

Podle předběžného varování ČHMÚ by ve čtvrtek mohl vítr přesunout dál na východ, hodně foukat by mělo v Olomouckém a Moravskoslezském kraji. Meteorologové ale budou ještě předpověď počasí upřesňovat.

Vítr potrápil Česko už koncem předchozího týdne a o víkendu, v menší míře i v pondělí, kdy postupně slábl. Nejsilnější byl minulý čtvrtek, kdy zkomplikoval železniční i silniční dopravu a od elektrického proudu odstřihl statisíce domácností.

Témata: Počasí vítr ČHMÚ