O víkendu se může do Česka vrátit sněžení, které koncem pracovního týdne zasáhne zejména oblasti vyšších poloh. Denní teploty by se měly držet nad nulou, v noci ale budou dál klesat pod bod mrazu.

Vyplývá to z předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu.

Předpověď na pátek:
Zataženo až oblačno. Místy déšť nebo přeháňky, v polohách nad 900 m, na východě nad 700 m smíšené nebo sněhové. Později večer na severozápadě sněžení, pod 400 m déšť. Nejnižší noční teploty 4 až 0 °C, v jihovýchodní polovině území místy až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C. Slabý, postupně mírný jihozápadní vítr 2 až 6 m/s bude v Čechách později večer zesilovat na čerstvý 4 až 9 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, a měnit se na západní.

Předpověď na sobotu:
Proměnlivá oblačnost, místy sněhové přeháňky, pod 300 m i dešťové nebo smíšené. Odpoledne ubývání srážek a částečně oblačnosti. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C. Čerstvý západní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, bude večer částečně slábnout.

Předpověď na neděli:
Většinou zataženo, zpočátku místy polojasno. Zejména na horách ojediněle sněhové přeháňky, pod 500 m i srážky smíšené nebo dešťové. Odpoledne od severozápadu na většině území občasný déšť, nad 800 m sněžení. Nejnižší noční teploty 0 až -4 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C. Mírný, postupně čerstvý západní vítr 4 až 9 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Témata:

Počasí | sníh | stars24.cz

Vstoupit do diskuse