V Česku začal poslední lednový víkend, který bude poměrně větrný. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Jinak bude panovat poměrně teplé počasí, ochlazení dorazí v průběhu neděle.

Meteorologové z ČHMÚ především upozorňují na silný vítr, který v nárazech může dosáhnout až více než stokilometrové rychlosti. Na horách to v neděli může být až 130 km/h, než večer vítr konečně zeslábne.

Podle předpovědi o víkendu v nižších polohách neklesne teplota pod nulu, a to ani v noci ze soboty na neděli. Denní maxima dosáhnou až 7 °C. V závěru víkendu se však začne ochlazovat.

Předpověď na sobotu (00-24):
Zataženo až oblačno, od západu se sněžením přecházejícím v déšť, na horách ojediněle i mrznoucí. K večeru od západu přechodně ubývání srážek. Nejvyšší denní teploty až večer 3 až 7 °C, na východě 1 až 4 °C, v 1000 m na horách až večer kolem 0 °C. Mírný, od západu postupně čerstvý západní až jihozápadní vítr 6 až 11 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s, později večer až 25 m/s (90 km/h) a na horách kolem 30 m/s (110 km/h).

Předpověď na neděli (00-24):
Proměnlivá oblačnost, na většině území přeháňky, zpočátku dešťové, postupně většinou sněhové. Ojediněle bouřky. Odpoledne a večer ubývání srážek. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C, během dne ochlazování. Silný západní až severozápadní vítr 9 až 14 m/s s nárazy 20 až 30 m/s (až 110 km/h), na horách kolem 35 m/s (130 km/h). Vítr bude večer zvolna slábnout.

Témata:

Počasí | vítr | ČHMÚ | stars24.cz

Vstoupit do diskuse