V Česku bude nadále sněžit i během víkendu. Větší nadílku meteorologové očekávají v sobotu, kdy podle aktuální výstrahy bude nejhorší situace na Vysočině. Během noci na neděli pak můžeme naměřit až -10 stupňů.

Vyplývá to z předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu.

Předpověď na sobotu:
Zataženo až oblačno. Na většině území občas se sněžením, v západní polovině území pod 600 m i deštěm se sněhem nebo deštěm. Během dne ve východní polovině území ustávání srážek a částečné ubývání oblačnosti. Nejvyšší denní teploty 0 až +4 °C, na severovýchodě a východě území kolem -1 °C, v 1000 m na horách kolem -2 °C, na severovýchodě kolem -6 °C. Mírný severozápadní vítr 3 až 7 m/s bude večer slábnout.

Na Českomoravské vrchovině se budou do odpoledne místy tvořit sněhové jazyky. Ty zhoršují sjízdnost silnic, některé komunikace mohou být nesjízdné, upozornili meteorologové. Při řízení auta je nutná zvýšená opatrnost, motoristé by měli sledovat aktuální dopravní zpravodajství. Návštěvníci hor mají dodržovat pokyny Horské služby.

Předpověď na neděli:
Zataženo až oblačno, na východě zpočátku místy polojasno. Ojediněle mlhy. Místy déšť nebo déšť se sněhem, nad 600 m sněžení. Na východě a severovýchodě ojediněle, večer místy sněžení nebo sněhové přeháňky. Nejnižší noční teploty v jihozápadní polovině území +1 až -3 °C, během noci oteplování, v severovýchodní polovině -3 až -7 °C a při zmenšené oblačnosti ojediněle až -10 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C, na východě a severovýchodě -2 až +2 °C. Mírný severozápadní až severní vítr 2 až 5 m/s. 

Témata:

Počasí | sníh | stars24.cz

Vstoupit do diskuse