Třetí lednový víkend přinese na tento kalendářní měsíc relativně teplé počasí. V noci sice mohou teploty klesat pod bod mrazu, ve dne ale bude nad nulou. Slunečních paprsků si ovšem moc neužijeme.

Podle předpovědi na webu ČHMÚ bude po oba víkendové dny převážně oblačno až zataženo. V neděli mohou lidé očekávat i srážky, v nižších polohách dešťové, ve vyšších pak sněhové.

Na leden jinak bude panovat poměrně teplé počasí, denní maxima dosáhnou v sobotu 6 °C, v neděli pak mají být o stupínek nižší. V noci na neděli však teploty mohou klesnout až k -8 °C. 

Předpověď na sobotu (00-24):
Převážně zataženo nízkou oblačností nebo mlhy, ráno i mrznoucí. Zpočátku ojediněle, během dne místy polojasno až skoro jasno. Ráno a dopoledne ojediněle mrholení nebo slabé sněžení. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C, v místech s celodenní nízkou oblačností kolem 1 °C, v 1000 m na horách kolem 0 °C, na Šumavě kolem 3 °C. Slabý severní nebo proměnlivý vítr 1 až 4 m/s.

Předpověď na neděli (00-24):
Oblačno až zataženo, zpočátku místy i polojasno a také mrznoucí mlhy. Později na horách místy, jinde ojediněle se sněžením, pod 600 m srážky dešťové. Nejnižší noční teploty 0 až -4 °C, při zmenšené oblačnosti kolem -8 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C. Zpočátku slabý proměnlivý, během dne mírný jihozápadní až západní vítr 3 až 7 m/s, večer místy s nárazy kolem 15 m/s.

Témata:

Počasí | ČHMÚ | stars24.cz

Vstoupit do diskuse