Na horách o víkendu vydrží zimní počasí, teploty zůstanou většinou i přes den pod bodem mrazu a místy se přidá ještě občasné slabé sněžení nebo sněhové přeháňky.

Po dlouhé době budou na začátku prosince velmi dobré podmínky pro zahájení zimní sezony na českých horách, ve většině lyžařských středisek se rozjedou lanovky a vleky, uvedl Český hydrometeorologický úřad (ČHMÚ) na facebooku. Některé areály už otevřely minulý víkend.

Ve středu leželo na Šumavě od deseti do 40 centimetrů a na hřebeni 50 až 65 cm sněhu, v Krušných horách nejčastěji od deseti do 25 cm, ale na hřebeni kolem Klínovce a Fichtelbergu je 25 až 35 centimetrů sněhu. Mezi deseti až zhruba 40 centimetry je v Jizerských horách, Orlických horách a v Krkonoších, kde je na hřebeni kolem půl metru.

Podobně sněhu bylo ve středu v Jeseníkách, v Beskydech je o něco méně a na Českomoravské vrchovině a v dalších nižších polohách leželo nejčastěji od několika centimetrů do deseti centimetrů sněhu. Během dneška ještě připadne.

Velmi dobré přírodní sněhové podmínky podpořila i výroba technického sněhu, kvalita sjezdových tratí je tak na úvod sezony velmi dobrá. Užijí si i běžkaři, kteří již najdou upravené běžkařské tratě ve všech českých pohořích, strojově upraveno je kolem 300 kilometrů tras, uvedl ČHMÚ.

Od pondělí se podle meteorologů začne oteplovat, v Čechách bude místy pršet, jen na horách sněžit. Na Moravě a ve Slezsku bude ještě v první půlce týdne pokračovat zimní počasí, odpolední teploty se ale postupně dostanou až k pěti stupňům Celsia.

Témata:

Počasí | Lyžování | stars24.cz

Vstoupit do diskuse