Možná poslední letní víkend letošního roku právě začíná. Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu v předpovědi na sobotu a neděli počítají s nadprůměrnými teplotami, ale také s rozmary počasí.

Podle víkendové předpovědi ČHMÚ se po oba dny můžeme těšit teplot nad 20 °C, mnohde může být i až o sedm stupňů více. Ochladit se však přechodně může během bouřek, které hrozí v sobotu i neděli.

S nižšími teplotami je potřeba počítat také na horách, nad tisíc metrů nad mořem dosáhnou maxima 16 °C. V Jeseníkách a Beskydech by mělo být zhruba o tři stupně více. 

Předpověď na sobotu (00-24):
Jasno až polojasno. V Čechách od západu oblačno až zataženo, zejména v západní polovině místy občasný déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. Na Moravě a ve Slezsku později na západě a severu přibývání oblačnosti a jen ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty v západní polovině území 15 až 12 °C. Ve východní polovině 13 až 9 °C a v údolích kolem 7 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C, ve východní polovině území 23 až 27 °C. Slabý proměnlivý, přes den mírný západní vítr 2 až 5 m/s.

Předpověď na neděli (00-24):
Oblačno až polojasno, ojediněle, během dne místy přeháňky. Ojediněle bouřky, zejména na Moravě. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 24 °C, na jihovýchodě až 26 °C. Slabý proměnlivý nebo západní vítr 1 až 4 m/s.

Témata:

Počasí | Léto | ČHMÚ | stars24.cz

Vstoupit do diskuse