O víkendu nás čeká návrat letních teplot. Ty ale nevydrží dlouho, ještě odpoledne a k večeru se počasí zkazí a hrozí déšť i bouřky.

Vyplývá to z předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu.

Předpověď na pátek:
Polojasno až oblačno, ráno místy mlhy. Na severovýchodě a východě zpočátku až zataženo s deštěm. Během dne postupně místy přeháňky, ojediněle bouřky. Večer ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejvyšší denní teploty 20 až 24 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s, bude k večeru slábnout.

Předpověď na sobotu:
Polojasno až skoro jasno, ráno ojediněle mlhy. Později odpoledne od západu přibývání oblačnosti a večer v západní polovině Čech místy přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 24 až 28 °C. Mírný jižní až jihozápadní vítr 2 až 6 m/s se bude měnit na jihovýchodní, v bouřkách přechodně zesílí.

Předpověď na neděli:
Oblačno až zataženo, přechodně až polojasno. Místy přeháňky nebo déšť, ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty 19 až 15 °C, na západě až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 24 °C, při zmenšené oblačnosti místy až 26 °C. Zpočátku mírný jihovýchodní vítr se bude měnit na západní až jihozápadní 3 až 7 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.

Témata:

Počasí | stars24.cz

Vstoupit do diskuse