Po tropech se dnes mírně ochladí a průměrná maxima kolem 25 stupňů Celsia čekají meteorologové také v dalších třech týdnech. Srážek by mělo spadnout nejvíc v tomto týdnu.

Vyplývá to z týdenní předpovědi a měsíčního výhledu počasí, které na svém webu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Ve zbytku týdne se teploty budou pohybovat kolem 25 stupňů Celsia, podobně to má být až do 8. srpna. "Teplotně očekáváme první týden předpovědi (12. července - 18. července) mírně nadprůměrný, další tři týdny předpovědi by se měly pohybovat v mezích dlouhodobého průměru," uvedl ČHMÚ. Týdenní průměry nejnižších nočních teplot předpokládá v příštích čtyřech týdnech kolem 13 stupňů Celsia.

"Srážkově očekáváme první týden předpovědi nadprůměrný, další tři týdny předpovědi průměrné," doplnili meteorologové. Pro období od 12. července do 8. srpna je průměrný úhrn srážek 77 milimetrů. Zatím nejvíc napršelo v roce 1981, kdy meteorologové naměřili 151 litrů na metr čtvereční. Nejméně srážek spadlo v roce 1990 s úhrnem 12 milimetrů.

Dlouhodobá průměrná teplota v Česku pro období příštích čtyř týdnů je 19,2 stupně Celsia. Podle záznamů vedených od roku 1941 bylo nejtepleji v roce 1994 s průměrem 22,4 stupně Celsia, dosud nejnižší průměr 15,5 stupně zaznamenali meteorologové v roce 1961.

Témata:

Počasí | Léto | stars24.cz

Vstoupit do diskuse