O víkendu se začne vlna teplého počasí trhat. Teploty sice budou nadále stoupat přes dvacetistupňovou hranici, postupně se ale ochladí, přiženou se přeháňky a navíc hrozí i bouřky! Vyplývá to z předpovědi ČHMÚ.cz.

Předpověď na pátek:
Jasno až polojasno. Během dne na západě a severu až oblačno a k večeru ojediněle přeháňky nebo i bouřka. Nejvyšší denní teploty 24 až 28 °C, v 1000 m na horách kolem 19 °C. Slabý jihovýchodní až jižní vítr 1 až 4 m/s.

Předpověď na sobotu:
Většinou oblačno a zpočátku ojediněle, postupně místy přeháňky nebo bouřky. Na jižní Moravě většinou beze srážek. Nejnižší noční teploty 13 až 9 °C, v severozápadní polovině Čech místy kolem 15 °C. Nejvyšší denní teploty 22 až 26 °C, při zmenšené oblačnosti až 28 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.

Předpověď na neděli:
Většinou oblačno, na většině území déšť nebo přeháňky, místy bouřky. Od severovýchodu ustávání srážek a později i ubývání oblačnosti. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 21 až 25 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.

Témata:

Počasí | Bouřky | stars24.cz

Vstoupit do diskuse