Studené počasí posledních dní končí, hned po Velikonocích se výrazně oteplí. Nejvyšší denní teploty budou 11 až 17 stupňů Celsia, při zmenšené oblačnosti přechodně až kolem 20 stupňů.
Nejnižší noční teploty ale ještě mohou klesat těsně pod nulu. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi počasí, kterou dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
"První a druhý dubnový týden předpokládáme teplotně průměrný až nadprůměrný. Jako chladnější se pak jeví druhá polovina dubna, která by měla být teplotně mírně pod dlouhodobým průměrem," uvedli meteorologové.
Dlouhodobá průměrná teplota v období od 2. do 29. dubna je v ČR 8,3 stupně Celsia. Nejchladněji bylo v roce 1980, kdy byl průměr jen 4,9 stupně, naopak v roce 2009 to bylo 12,6 stupně Celsia.
Pršet by mělo v první polovině dubna méně. Druhá půlka měsíce by pak měla být srážkově průměrná.

Nečekaný krok Harryho: Pozval krále i Williama na Invictus Games 2027, i když ví, že asi nepřijedou. Mají dobrý důvod

Johnny Depp se označil za hlupáka kvůli vztahu s Amber Heard. Po letech promluvil o soudu!

"To je ubohé." Meghan promluvila a experti ji opět sestřelili!