V Krkonoších a Jeseníkách napadne v úterý až středu přes 25 centimetrů sněhu. Lze tak čekat komplikace v dopravě či zásobování, informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Jeho upozornění na sněžení platí pro polohy nad 800 metrů nad mořem v oblasti Frýdlantu, Jablonce nad Nisou, Jilemnice, Tanvaldu, Trutnova a Vrchlabí a ve východní polovině země pro oblast Jeseníku, Šumperku, Bruntálu, Krnova a Rýmařova. Sněžit tam má od půlnoci na úterý do středečního poledne.

Vzhledem k tomu by lidé neměli podle meteorologů při cestě na hory zapomenout na zimní výbavu včetně sněhových řetězů a měli by dodržovat pokyny Horské služby.

Například na hřebenech Krkonoš je nyní 60 až 110 centimetrů sněhu, přičemž více je ho na některých závětrných svazích či ve žlabech. Na horách platí druhý stupeň lavinového nebezpečí z pětidílné mezinárodní stupnice.

Jedna z lavin se sesunula v Krkonoších v oblasti Mužských kamenů v neděli a vyžádala si jednu oběť. Žena, kterou lavina zavalila, zemřela v noci na dnešek v královéhradecké nemocnici.

Témata:

Počasí | stars24.cz

Vstoupit do diskuse