Počasí: Tento týden bude až 11 stupňů, na Vánoce mohou přijít bouřky!

Zimní počasí v Česku, mráz trápí chodce i řidiče

Autor: Libor Frýdl, stars24.cz

21. prosince 2020 6:00

V období kolem Vánoc bude až 11 stupňů nad nulou. Podle meteorologů se sice může objevit sníh, stejně tak ale hrozí i občasné bouřky.

Vyplývá to z předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu.

Předpověď na pondělí:V noci zataženo až oblačno, ojediněle mlhy. Na Moravě a postupně i v západní polovině Čech místy, jinde ojediněle mrholení nebo slabý déšť, zejména na západě i mrznoucí. Přes den zataženo až oblačno, ojediněle mlhy. Zpočátku místy, postupně ojediněle mrholení nebo slabý déšť, ojediněle mrznoucí. Později večer na západě Čech déšť, nad 800 m i déšť se sněhem. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C, v 1000 m na horách kolem 0 °C. Slabý jižní až jihovýchodní vítr 1 až 4 m/s, k večeru vítr mírný 2 až 6 m/s.

KOMENTÁŘ METEOROLOGA: V západní polovině Čech se může v noci a ráno při mrznoucích srážkách místy tvořit slabá ledovka.

Předpověď na úterý:Převážně zataženo, ojediněle mlhy. Občasný déšť nebo mrholení, zpočátku v polohách nad 1100 m i sněžení a na Českomoravské vrchovině ojediněle i mrznoucí mrholení, na východě v noci a ráno beze srážek. K večeru přechodně i oblačno a srážky jen místy, zejména na horách. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C, v Čechách během noci oteplování. Nejvyšší denní teploty 3 až 8 °C, v Čechách až 12 °C. Mírný jižní až jihozápadní vítr 3 až 7 m/s, na Moravě a severovýchodě Čech místy vítr jen slabý do 4 m/s.

Předpověď na středu:Zataženo, na jihu přechodně až oblačno, na většině území občasný déšť nebo mrholení. Nejnižší noční teploty 10 až 6 °C, při slabším větru až 3 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C, v Čechách až 13 °C. Mírný jihozápadní vítr 3 až 7 m/s, na Moravě a severovýchodě Čech zpočátku místy vítr jen slabý do 4 m/s.

Předpověď na čtvrtek:Zataženo až oblačno, občasný déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřka. K večeru postupně od severozápadu ubývání srážek a v polohách nad 600 m srážky většinou sněhové. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C. Nejvyšší denní teploty 6 až 10 °C, během odpoledne od severozápadu ochlazování. Mírný jihozápadní vítr 3 až 7 m/s se bude měnit na severozápadní.

Předpověď na pátek:Proměnlivá, převážně velká oblačnost se sněhovými přeháňkami, na horách se sněžením. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty -1 až +3 °C. Mírný severozápadní vítr 3 až 7 m/s.

Předpověď na víkend:Proměnlivá oblačnost, místy, postupně jen ojediněle sněhové přeháňky. V závěru období od západu přibývání oblačnosti a místy sněžení, v Čechách v nižších a středních polohách déšť. Nejnižší noční teploty +1 až -4 °C, při zmenšené oblačnosti kolem -6 °C. Nejvyšší denní teploty -1 až +4 °C.

Témata: Počasí Zima