Následující čtyři týdny budou teplotně i srážkově nadprůměrné. Nejteplejší a nejdeštivější by měl být hned nadcházející týden od 17. srpna, teploty v některých dnech ještě mohou přesáhnout tropických 30 stupňů Celsia.

Pak už by se tropy měly stát spíše výjimkou a ačkoliv bude teplo i nadále, tropické třicítky nás po zbytek léta potkají jen výjimečně. Vyplývá to z dlouhodobého výhledu počasí, který zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). 

"Týdenní průměry nejvyšších denních teplot by se v prvním týdnu předpovědi (17.-23.8.) měly pohybovat kolem 26 stupňů, v dalších týdnech by měly postupně klesat na hodnoty kolem 21 stupňů ve čtvrtém týdnu předpovědi," uvedli meteorologové.

Dlouhodobá průměrná teplota v ČR mezi 17. srpnem a 13. zářím je 16,4 stupně Celsia. Nejteplejší byl v tomto období rok 2016, kdy průměrná teplota dosáhla 18,6 stupně. Naopak v roce 1957 to bylo pouze 12,9 stupně Celsia.

"Srážkově předpokládáme první týden předpovědi (17.-23.8.) nadprůměrný, další tři týdny předpovědi pak průměrné," dodalo ČHMÚ. Dlouhodobý průměrný úhrn srážek v tomto období je v Česku 62 milimetrů.

Témata:

Počasí | Léto | stars24.cz

Vstoupit do diskuse