Meteorologové z brněnské pobočky Českého hydrometeorologické ústavu (ČHMÚ) hodnotí měsíc červen pro Jihomoravský kraj jako srážkově mimořádný.

V kraji napršelo průměrně 142,5 milimetru, což představuje 196,8 procenta normálu. Na blogu meteorologů to uvedli Adéla Svejkovská a Jáchym Brzezina.

Nejvyšší měsíční srážkové úhrny meteorologové zjistili na stanicích Nemochovice na Vyškovsku, šlo o 245,4 milimetrů, dále Pohořelice na Brněnsku (227,8 mm) a Olešnice na Blanensku (219,8 mm).

Naopak nejnižší měsíční srážkový úhrn meteorologové zaznamenali na stanici Zastávka na Brněnsku, a to 76,5 milimetrů. Jen o něco více meteorologové naměřili na stanici Kobylí na Břeclavku (87 mm) a v Troubsku na Brněnsku (87,2 mm).

"Nejvyšší denní úhrn srážek 58 milimetrů byl zaznamenán 26. června na stanici Pohořelice," doplnili meteorologové.

Teplotně červen v Jihomoravském kraji meteorologové zhodnotili jako průměrný, měsíční průměr teploty vzduchu pro Jihomoravský kraj byl 17,5 stupně Celsia, což představuje odchylku plus 0,3 stupně od normálu. Nejvyšší průměrnou měsíční teplotu vzduchu 18,7 stupňů Celsia naměřili na stanici Brno-Žabovřesky, naopak nejnižší, a to 17 stupňů, v Tišnově na Brněnsku. Nejvyšší maximální teplotu vzduchu 31,8 stupně Celsia naměřili 28. června na stanici Brno-Žabovřesky.

Témata:

Počasí | Déšť | stars24.cz

Vstoupit do diskuse