Srpen se nebude teplotně příliš lišit od počasí, které zažíváme nyní. Teplejší dny bude střídat ochlazení a tropů se dočkáme spíše výjimečně. Závěr měsíce navíc naznačuje, že ani konec prázdnin nepřinese zlepšení, k padajícím teplotám se naopak přidá déšť.

Do konce července nás podle serveru AccuWeather čeká relativně stálé počasí. Teploty by se měly v maximech pohybovat kolem 29 stupňů a tropy budou spíše výjimkou. Předpověď nepočítá ani s vyšším výskytem přeháněk a dešťů, objevit se ale mohou zejména v polovině příštího týdne.

Přelom července a srpna bude studenější. Denní maxima vyšplhají k 25 stupňům a oteplovat se začne až na konci prvního srpnového týdne. Ani tam se ale tropické třicítky neočekávají.

Naopak, pár teplých dní vystřídá krátké ochlazení a teploty opět porostou až v polovině srpna, kdy by se podle meteorologů mohly k tropické hranici přiblížit, a to na necelý týden.

Závěr srpna s sebou ale opět přinese ochlazení. Teploty spadnou pod 25 stupňů a vstup do září se navíc ponese v duchu oblačného až zataženého počasí s deštěm.

Témata:

Počasí | stars24.cz

Vstoupit do diskuse