Česko zažije o víkendu ne až tak běžný úkaz. Zatímco v pátek se v noci dočkáme teplot až kolem 16 stupňů a během dne se místy objeví tropy, o víkendu se prudce ochladí. Teploty spadnou až na 17 stupňů, což je podobná hodnota jak den předtím během noci.

Vyplývá to z předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu.

Předpověď na pátek:
Polojasno. Na severozápadě a severu, postupně i na ostatním území oblačno až zataženo a v Čechách na většině území občasný déšť nebo přeháňky, na Moravě a ve Slezsku srážky až později odpoledne a večer. Místy hlavně ve východní polovině území bouřky.

Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 26 až 30 °C, na jihovýchodě až 32 °C. Na západě a severozápadě Čech 21 až 25 °C. Mírný jižní až jihozápadní, postupně západní až severozápadní vítr 2 až 5 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.

Předpověď na sobotu:
Oblačno až zataženo, místy přeháňky, na Moravě a ve Slezsku zpočátku déšť a ojediněle bouřky. Během dne od západu ubývání oblačnosti a ustávání srážek. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C, v Čechách až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 17 až 21 °C. Mírný severozápadní až severní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na neděli:
Zpočátku skoro jasno až polojasno, během dne až oblačno a ojediněle přeháňky. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty 18 až 22 °C. Mírný severozápadní až severní vítr 2 až 5 m/s.

Témata:

Počasí | stars24.cz

Vstoupit do diskuse