Letošní léto bude teplotně nestálé. Zatímco místy budou teploty překonávat tropické hranice, velmi rychle je vystřídají vlny ochlazení, které potrvají i několik dní. Podle dlouhodobé předpovědi počasí se také zřejmě příliš nedočkáme přeháněk a dešťů, stejně jako bouřek.

Začátek letních prázdnin se ponese spíše v chladnějším duchu. Teploty porostou k 25 stupňům, velkých tropů se ale zatím obávat nemusíme. Podle serveru AccuWeather bude spíše oblačno až zataženo a místy hrozí přeháňky.

Oteplovat se začne až kolem 12. července, kdy budou denní teploty dosahovat téměř 30 stupňů. Nejvyšší noční teploty by se pak měly pohybovat těsně pod hranicí tropických nocí, kolem 18 stupňů.

Vysokých teplot si podle meteorologů užijeme zhruba 10 dní, na začátku posledního červencového týdne se ale ochladí a teploty na několik dní klesnou k 23 stupňům.

Další vlna oteplení sice bude následovat hned vzápětí, doprovodí ji ale přeháňky či déšť a bouřky. Závěr července tak bude spíše deštivý a navíc i studený. Podle předpovědi se totiž na přelomu měsíce opět ochladí.

Dalších tropických dní bychom se měli dočkat až zhruba na konci prvního srpnového týdne, kdy teploty začnou opět růst. Na hodnotách kolem 30 stupňů se udrží zhruba týden a v polovině srpna se opět ochladí, navíc hrozí opět bouřky.

Od 16. srpna do Česka opět zavítají vyšší teploty, které ale vydrží pouze pár dní. Meteorologové očekávají kolem 20. srpna další vlnu ochlazení, přeháňky a déšť. 

V závěru měsíce se sice ještě na pár dní oteplí, jinak by se ale teploty měly v maximech během dne pohybovat kolem 23 stupňů. Přelom srpna a září pak bude spíše deštivý s teplotami dosahujícími 20 stupňů.

Témata:

Počasí | Léto | stars24.cz

Vstoupit do diskuse