Česko má před sebou pravděpodobně první tropický víkend v tomto roce. Teploty původně měly růst až na 27 stupňů, nová předpověď ale ukazuje, že se zastaví těsně pod třicítkou. Na slunci tropickou hranici teploty pravděpodobně překonají.

Oteplovat se bude už v pátek. Bude polojasno, odpoledne se zejména v severovýchodní polovině území místy objeví přeháňky nebo bouřky a ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty klesnou na 14 až 10 °C, nejvyšší denní teploty ale vyrostou na 23 až 27 °C. 

Podle meteorologů z Českého hydrometeorologického ústavu bude na východě a jihovýchodě kombinace vysokých teplot a vlhkosti navozovat pocit dusna.

A to stejné bude platit i v sobotu, kdy bude polojasno až oblačno a v odpoledních hodinách na většině území objeví přeháňky, místy bouřky, ojediněle i silné s přívalovými srážkami. Nejnižší noční teploty porostou na 16 až 12 °C, nejvyšší denní teploty pak vystoupají na 25 až 29 °C.

A o moc chladněji nebude ani v neděli, kdy bude sice oblačno a objeví se četné přeháňky a místy i silné bouřky s přívalovými srážkami, nejnižší noční teploty ale porostou na 17 až 13 °C a nejvyšší denní teploty na 23 až 27 °C. 

I v neděli podle meteorologů hrozí, že bude kombinace vysokých teplot a vlhkosti navozovat pocit dusna.

Témata:

Počasí | Léto | stars24.cz

Vstoupit do diskuse