Dosavadní teplo bude pokračovat i v následujících dnech. Ke konci svátků se ale začne počasí kazit, hrozí bouřky a dokonce i sníh.

Vyplývá to z předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu.

Předpověď na pátek:
Polojasno, během dne až oblačno. Nejvyšší denní teploty 16 až 20 °C, na severu a severovýchodě kolem 14 °C, v 1000 m na horách kolem 8 °C, na Šumavě a v Krušných horách kolem 12 °C. Slabý, během dne mírný severní až severovýchodní vítr 2 až 5 m/s.

Předpověď na sobotu:
Většinou polojasno. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C, při vyjasnění a uklidnění větru až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 15 až 19 °C. Slabý proměnlivý, postupně východní až jihovýchodní vítr do 4 m/s.

Předpověď na neděli:
Jasno až polojasno, během dne při zvětšené oblačnosti ojediněle slabé přeháňky. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C, při vyjasnění a uklidnění větru až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C. Slabý, během dne mírný jihovýchodní až jižní, v Čechách a ve Slezsku jihozápadní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na pondělí:
Polojasno. Od severozápadu postupně oblačno až zataženo a na většině území déšť nebo přeháňky, zpočátku nad 1200 m, později většinou nad 400 m srážky sněhové. Ojediněle i bouřky. Později večer od severozápadu ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C.

Nejvyšší denní teploty 15 až 20 °C, na jihu a jihovýchodě až 23 °C, odpoledne od severozápadu ochlazování. Mírný jihozápadní vítr se bude měnit na čerstvý severozápadní až severní 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Témata:

Počasí | Bouřky | sníh | stars24.cz

Vstoupit do diskuse