Počasí je skutečně aprílové. Navíc se s Českem o víkendu rozloučí zima. Možná naposledy se objeví mrazy, navíc Česko zasáhne silnější vítr a místy o sněžení. Ale, teploty už brzy poskočí extrémně vysoko.

1. dubna naměřili meteorologové na Horní Jizeře –23,9°C. V nejbližších dnech proto může dojít k teplotnímu rozdílu až o 42°C! jak tedy bude?

Vyplývá to z předpovědi počasí, kterou zveřejnil Český hydrometeorologický ústav.

Převážně oblačno, na východě zpočátku místy jasno až polojasno.
Ojediněle přeháňky, zpočátku v polohách nad 800 m sněhové. K večeru
ubývání oblačnosti, většinou do vyjasnění. Nejvyšší teploty
9 až 13 °C, v 1000 m na horách kolem 4 °C, na Šumavě kolem 6 °C.
Slabý proměnlivý, postupně severní až severovýchodní vítr 1 až 4 m/s.

Předpověď na sobotu:
Oblačno až polojasno a ojediněle přeháňky, zpočátku v polohách nad 700 m sněhové. K večeru ubývání oblačnosti až do vyjasnění. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s.

Předpověď na neděli:
Jasno nebo skoro jasno. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 11 až 15 °C. Mírný východní až jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s, na Českomoravské vrchovině místy s nárazy kolem 15 m/s.

Předpověď na pondělí:
Jasno. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C, při slabším větru až -1 °C, zejména na západě Čech. Nejvyšší denní teploty 14 až 18 °C. Čerstvý jihovýchodní až jižní vítr 5 až 10 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s (až 70 km/h). V západní polovině Čech vítr jen slabý proměnlivý 1 až 4 m/s.

Témata:

Počasí | Jaro | stars24.cz

Vstoupit do diskuse