Do Česka se vrací zima. Teploty ještě v pátek vyrostou až na 17 stupňů, o víkendu ale spadnou během dne k nule a v noci počátkem příštího týdne téměř k minus deseti stupňům.

Vyplývá to z předpovědi počasí, kterou zveřejnil Český hydrometeorologický ústav.

Předpověď na pátek:
Polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky. Během dne od severu postupně přibývání oblačnosti a místy občasný déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C, na jihozápadě místy kolem 2 °C. Nejvyšší denní teploty 13 až 17 °C, na severu a severovýchodě kolem 11 °C. Slabý, postupně mírný severovýchodní až východní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na sobotu:
Zataženo až oblačno, občasný déšť, který bude od severu postupně přecházet ve sněžení a k večeru ustávat. Později i ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty 4 až 8 °C, během dne od severozápadu ochlazování. Mírný severovýchodní vítr 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Předpověď na neděli:
Jasno až polojasno, během dne přechodně oblačno a ojediněle sněhové přeháňky. Nejnižší noční teploty -1 až -5 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až 4 °C. Mírný severovýchodní vítr 3 až 7 m/s bude slábnout.

Předpověď na pondělí:
Skoro jasno až polojasno. Nejnižší noční teploty -3 až -8 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až 5 °C.

Témata:

Počasí | stars24.cz

Vstoupit do diskuse