Česko čeká v následujících týdnech nestálé počasí. Zatímco teď teploty vystoupají až k 17 stupňům, o víkendu a příští týden se propadnou k pěti stupňům. Následně ale opět porostou až ke 20 stupňům.

Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi počasí, kterou zveřejnil server AccuWeather.

V průběhu třetího březnového týdne nás čekají teploty kolem 10 až 17 stupňů, pak ale přijde propad. Ke konci měsíce teploty porostou jen na 9 stupňů, doprovodí je déšť nebo přeháňky.

Podobná situace bude panovat na začátku dubna. Druhý dubnový týden maximální denní teploty vystoupají v průměru k 15 stupňům Celsia. Vyjasní se až v druhé dubnové dekádě, kdy teploty začnou atakovat hranici 20 stupňů. Té dosáhnou v posledních dvou dubnových týdnech hned několikrát.

Na přelomu dubna a května se mírně ochladí, pak ale teploty opět porostou. Hned v prvním květnovém týdnu dosáhnou na 21 stupňů a budou dál stoupat. Od druhého týdne se ale podle meteorologů mohou objevit první bouřky.

Teploty v polovině května vyšplhají až na 23 stupňů a vyjma občasných dešťů by mělo být převážně jasno až polojasno. Ke konci měsíce se ale opět mírně ochladí.

Témata:

Počasí | stars24.cz

Vstoupit do diskuse