Dnes by se měl v Česku opět objevit silný vítr. Ten sice nedosáhne rychlosti víkendové vichřice, přesto může výše položené oblasti potrápit. Podle meteorologů také hrozí ve vyšších polohách sněhové jazyky.

Ve středu nás čeká proměnlivá, převážně velká oblačnost, místy přeháňky, na horách četnější, zpočátku nad 800 m, postupně nad 400 m i sněhové. Nejnižší noční teploty klesnou na 5 až 1 °C, nejvyšší denní teploty vyrostou na 3 až 9 °C.

Během dne bude vát mírný, přes den čerstvý západní až jihozápadní vítr 4 až 9 m/s, v Čechách ale dosáhne rychlosti až 15 m/s, na horách dokonce 20 m/s (70 km/h). Podle ČHMÚ se také budou místy tvořit sněhové jazyky.

I ve čtvrtek bude proměnlivá oblačnost, místy hrozí sněhové přeháňky, které budou na horách četnější. Nejnižší noční teploty spadnou na +1 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty vyrostou pouze na 2 až 6 °C. Na horách se mohou tvořit sněhové jazyky.

V pátek bude nadále proměnlivá oblačnost, zejména na horách se místy objeví sněhové přeháňky, později v Čechách přibývání oblačnosti, na západě sněžení. Nejnižší noční teploty klesnou na +1 až -3 °C, nejvyšší denní teploty zůstanou na 2 až 6 °C.

Témata:

Počasí | sníh | stars24.cz

Vstoupit do diskuse